Drodzy Nauczyciele! Za uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwalę, gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Dziękujemy.

 

W świetlicy w grupie starszej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Wspomnienia z wakacji”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III i IV spędzający czas po lekcjach w świetlicy. Za wykonane prace przyznano trzy miejsca:
I miejsce uzyskał Filip Włoch z kl. 3B
II miejsce przyznano ex aequo Frankowi Półtorakowi , uczniowi kl. IV B oraz Oli Pęcherczyk uczennicy kl.3C
III miejsce zajęła Maja Stępkowska , uczennica kl. 3 C.
Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. Następna propozycja naszej świetlicy to wykonanie pracy plastycznej pt. „Pejzaż jesienny z darów natury”. Termin oddania prac upływa 08października 2021 roku.
 
  

Dnia 1 września świetlica czynna w godzinach 7:00-16:00, w roku szkolnym od 6:30- 18:30. Przy zgłoszeniu dziecka do świetlicy prosimy o dostarczenie wniosku o przyjęcie do świetlicy. Składka za semestr wynosi 40zł ( za rok 80zł)

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS 1 POD TYTUŁEM „MÓJ ULUBIONY WIERSZ POLSKIEGO POETY”. 9 czerwca br w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 1 pod hasłem „Mój ulubiony wiersz polskiego poety".

Wiersze dla dzieci to ta część twórczości, którą wszyscy znamy, i którą wszyscy lubimy. Wiersze polskich poetów takich jak, np. Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka i wielu, wielu innych, to klasyka literatury dziecięcej. Wierszowane historyjki są bardzo lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Twórczość dziecięcej poezji, to świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta i rośliny. Poza humorem, utwory zawierają zaskakujące zakończenie i często poprzez prezentowaną treść uczą, bawią oraz wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Wiersze te, to rymowane opowiastki o różnych postaciach, przedmiotach, jedzeniu i zwierzętach. Wszystkie są napisane dowcipnym językiem, wszystkie opisują fragment jakieś rzeczywistości, a wiele z nich ma ukryty morał lub przesłanie. Młodzi artyści zaprezentowali wiersze, które lubią najbardziej, a my zawsze chętnie ich słuchamy i zawsze chętnie się nimi bawimy. Zdecydowanie dzieciom najbardziej podobają się wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, co uwidoczniło się podczas zgłoszenia i zapisów.

Zmagania indywidualnych popisów recytatorskich na bardzo, ale to bardzo wysokim poziomie wysłuchała i oceniała komisja konkursowa w składzie: – Pani Elżbieta Gładyszewska – wieloletni nauczyciel pracujący w bibliotece szkolnej oraz przedstawiciel społeczności szkolnej, uczennica klasy 8b - Natalia Krupińska. Fotorelację z konkursu przygotowały: Ewelina Kawalec i Lila Koziarska również uczennice klasy 8b.

Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce i maksymalną ilość punktów zdobyły uczennice: Wiktoria Mrówczyńska z klasy 1b, Nikola Leszczyńska klasa 1c oraz Pola Trzcińska z klasy 1a;

II miejsce zajęły: Ola Kowalska klasa 1a, Alicja Ogłaza klasa 1c

III miejsce zajęła: Lena Lech z klasy 1a.

Szczególne wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie: Tosia Pietrzak i Ula Drozd z klasy 1b, Zosia Nowakowska kl. 1b, Zosia Mitoraj kl. 1c, Julia Białek kl. 1a, Dominik Knap kl. 1c, Ida Tatkowska kl. 1c, Basia Kamińska kl. 1b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom. Dziękujemy za udział i za spotkanie pełne pozytywnych emocji oraz niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc i dobrą motywację. Na szczególną uwagę minionego spotkania zasługuje fakt, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły interesują się poezją, czego dowodem jest liczba chętnych uczestników – recytatorów, a uczniowie już prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Fotorelacja na naszym profilu FB.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1 do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pt. „Mój ulubiony wiersz polskiego poety”.

Konkurs odbędzie się dnia 9 czerwca br. o godz. 11.00 w sali nr 2 (świetlica gr. starszej).

Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości na piękno mowy ojczystej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, podnoszenie kultury żywego słowa, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Ocenie podlegać będzie: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyty, strój).

Zapisy uczniów odbywać się będą do dnia 7 czerwca br. w sali nr 3 u organizatora konkursu p. Bogumiły Ananicz. Przy zgłoszeniu należy podać tytuł wiersza, imię i nazwisko autora, klasę oraz dostarczyć wydrukowany tekst wiersza.

ZAPRASZAMY WSZYSKICH CHĘTNYCH!!!

Wiosna, to najpiękniejsza pora roku. Świat budzi się do życia, a wraz z nim budzi się otaczająca nas fauna i flora. Świat nabiera pięknych i kolorowych barw. 22 kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym zorganizowaliśmy dla wszystkich chętnych uczniów klas 1 – 3 rodzinny konkurs plastyczny pn. „Najciekawszy stroik wiosenny”. Celem konkursu było stworzenie miłej, twórczej i kreatywnej atmosfery w domu rodzinnym oraz spędzenie miło i przyjemne czasu wolnego w tym wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich czasie. Wszystkie dostarczone prace były wyjątkowo pomysłowe, piękne i barwne, wykonane z różnorodnego materiału. Najciekawszy stroik wykonała Zosia Mitoraj z klasy 1c wraz ze swoją Mamą. Kolejni zwycięzcy to: Hania Lentowszczyk i Mama z klasy 2c oraz Felek Daleszyński i Mama z klasy 2a. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci drobnych upominków oraz dyplomu. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom wyjątkowej inwencji twórczej. Fotorelacja na naszym profilu FB

  

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Najciekawszy stroik wiosenny”.

Celem konkursu jest wykonanie pracy wspólnie z rodzicami, by miło i wesoło spędzić czas wolny od nauki szkolnej oraz kreatywne i twórcze wykorzystanie różnorodnych naturalnych materiałów oraz zasobów otaczającej nas przyrody w celu wykonania ciekawej pracy plastycznej. Wykonane prace należy podpisać (imię i nazwisko, klasa) i dostarczyć do organizatora konkursu p. Bogumiły Ananicz s. nr 3 w dniu 4 – 5 maja br.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH ŻYCZĄC MIŁEJ, KREATYWNEJ I TWÓRCZEJ ZABAWY.

10 marca br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 3 pt. „Brzechwa dzieciom”, w którym wzięło udział 18 chętnych szkolnych recytatorów. Utwory Jana Brzechwy bardzo lubimy, zawsze chętnie słuchamy i chętnie się nimi bawimy. Dlatego też, miniony konkurs, to była prawdziwa uczta dla oczu i uszu słuchaczy. Uczestnicy  wykazali się ogromnym artyzmem i kunsztem recytatorskim wywołując wiele emocji, radości i wzruszeń. W związku z tym komisja w składzie: Pani Elżbieta Gładyszewska oraz Pani Barbara Osiak miała bardzo trudne i niełatwe zadanie do wykonania w wyłonieniu zwycięzców. Po weryfikacji i zliczeniu punktów nadeszła długo oczekiwana chwila i komisja ogłosiła wyniki konkursu. Oto one:
 I miejsce: Ewa Szreder kl. 3a oraz Ela Frontczak kl. 3a,
II miejsce: Hania Rękas kl. 3a oraz Leon Lewandowski kl. 3b
III miejsce: Anita Orzechowska kl. 3c oraz Marysia Pilarska kl.3a
         Pozostali uczestnicy, zdaniem komisji konkursowej zasłużyli na bardzo szczególne wyróżnienie. I są to następujący uczniowie:
Marysia Niedźwiecka kl. 3 b, Jaś Żendełek kl. 3a, Zosia Frencel kl. 3b, Sebastian Marciszak kl. 3b, duet Zuzia Kuźbik i Zosia Adamek   kl. 3b, Marlenka Piętak kl. 3c, Wiktor Wąsowski kl. 3b, Jaśmina Korzeniewska kl. 3c, Małgosia Rachowska kl. 3a, Salomea Gajda kl. 3c, Emilka Migdał kl. 3c.
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz  drobne upominki. Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt, który powoduje ogromną radość, że młodsi uczniowie naszej szkoły interesują się poezją i bardzo chętnie chcą prezentować swoje zdolności oraz umiejętności recytatorskie. Organizatorka konkursu Bogumiła Ananicz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za przygotowanie merytoryczne dzieci oraz w doborze strojów i rekwizytów.
Gratulujemy i bijemy wielkie brawa zwycięzcom oraz wszystkim znakomitym i wyróżnionym uczestnikom życząc dalszych sukcesów recytatorskich.                         
 
 
Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę wielkanocną. Przy ocenianiu prac będziemy brać pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania i ogólną estetykę pracy. Możecie korzystać z dowolnych materiałów i wzorów.
Gotowe kartki proszę dostarczać do świetlicy szkolnej do sali nr 4 do 29 marca 2021r.
Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów z klas 1-4.
Nauczycielki świetlicy.
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
Dziś dzień najpiękniejszy w świecie,
święto kobiet - wszyscy wiecie!
Przyjmijcie szczere życzenia,
zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.
 

Zapraszamy chętnych uczniów klas III do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pt. „Brzechwa dzieciom”.

Konkurs odbędzie się dnia 10 marca br. o godz. 11.00 w sali nr 3 (świetlica)

Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości na piękno mowy ojczystej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, podnoszenie kultury żywego słowa, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Ocenie podlegać będzie: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyty, strój).

Zapisy uczniów odbywać się będą do dnia 5 marca 2021 r. w sali nr 4  u organizatora konkursu Bogumiły Ananicz. Przy zgłoszeniu należy podać tytuł wiersza i autora, klasę oraz dostarczyć wydrukowany tekst wiersza.