Uczniowie świetlicy szkolnej zrealizowali następne zadanie innowacji pedagogicznej „Europa i ja - Dania” Kolejnym zadaniem innowacji jest poznanie europejskiej kuchni. Podczas tych zajęć poznali tradycyjne duńskie potrawy, a przede wszystkim mieli możliwość spróbowania kanapki z oryginalnymi śledziami w sosie śmietanowym z curry oraz kanapki z oryginalną czekoladą kanapkową. Mimo, że uczniowie byli po obiedzie ze smakiem i apetytem zjedli wszystkie przygotowane kanapki, które przygotowane zostały z dwóch bochenków żytniego i razowego chleba, bo taki głównie w Danii jest spożywany. Były to wyjątkowo smaczne i pożywne zajęcia! Fotorelacja z działań.

 

„Kiedy myślę – Ojczyzna” – Wyniki konkursu recytatorskiego dla klas 3.
Pod taki tytułem z okazji rocznicy Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 3. Poziom konkursu był niesamowicie wysoki. Uczestniczki zaprezentowały bardzo ambitne i dojrzałe utwory polskich autorów, m.in. Władysława Bełzy, Antoniego Słonimskiego, Anny Paszkiewicz, Jana Pietrzaka i innych. W jednym przypadku wysłuchaliśmy pięknej recytacji wiersza uczennicy klasy 3a Leny Lech, dla której wzruszający wiersz napisała mama, Pani Jolanta Lech. Wiersz nosi tytuł „Polska w małym sercu”. Podczas trwania konkursu panowała bardzo miła i podniosła atmosfera. Na wstępie uczestnicy wysłuchali pięknego utworu muzycznego pt. „Niech grają nam surmy bojowe” w wykonaniu starszego kolegi Nikodema Szulgo, zdolnego trębacza z klasy szóstej. Następnie gościnnie wystąpiła uczennica Teresa Świłpa i zaprezentowała wiersz Wł. Bełzy, który był wprowadzeniem do indywidualnych popisów recytatorskich.
Poziom recytacji wierszy był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Komisja konkursowa po podliczeniu punktów uroczyście ogłosiła wyniki:
I miejsce zdobyły aż cztery uczestniczki: Lena Lech z kl. 3a, - Pola Trzcińska kl. 3a, Antonina Pietrzak z kl. 3b oraz Aleksandra Kowalska z kl. 3a
II miejsce: Wiktoria Mrówczyńska z kl. 3a oraz Łucja Kurzyp z kl. 3b
III miejsce: Karina Then z kl. 3b
Wszystkie uczestniczki konkursu recytatorskiego otrzymały piękne nagrody książkowe, dyplomy oraz gratulacje i życzenia z ust Pani dyrektor Jolanty Sapiechy.
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu młodych artystów do ich recytatorskiego występu. Fotorelacja z konkursu.
Uczniowie naszej świetlicy realizują innowację pedagogiczną pod nazwą „Europa i ja – Dania” opracowaną i realizowaną przez Bogumiłę Ananicz. Celem innowacji jest bliższe poznanie naszego nadbałtyckiego sąsiada – Danii. W czasie realizacji będą wykonywać 10 zadań, które przybliżą im wiedzę o kraju znajdującym się w Europie, zdobędą nowe doświadczenia i rozwiną zainteresowania dotyczące Europy oraz pozyskają nowe informacje na temat kultury innego państwa.
Zadanie 1. Poznajemy symbole narodowe Danii. Podczas realizacji pierwszego zadania uczniowie na mapie Europy wskazali kraj, który będą poznawać. Poznali stolicę kraju oraz symbole narodowe Danii: hymn, flagę oraz godło. Następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające godło i flagę Danii.
Brak opisu.  Brak opisu. Brak opisu. 
"Barwy ojczyste"
Czesław Janczarski
 
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
a na tej fladze - biel i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Brak opisu. Brak opisu. Brak opisu. 
 
 
 
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 3 „KIEDY MYŚLĘ – OJCZYZNA” (Jan Paweł II)
Z okazji rocznicy święta dnia Niepodległości zapraszamy uczniów klas 3 do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej.
 KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 16 LISTOPADA br. (środa) o godz. 11.00 w SALI nr 3 .
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe, rozbudzenie emocjonalnych uczuć w stosunku do ojczyzny, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
ZAPISY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ DO DNIA 10 LISTOPADA (CZWARTEK) U ORGANIZATORA KONKURSU - Bogumiły Ananicz
Podczas zapisu należy podać tytuł wiersza i jego autora, swoje imię i nazwisko oraz klasę.
Ocenie podlegać będzie: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyty, strój).
Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej wzięli licznie udział w tworzeniu pejzaży jesiennych, z wykorzystaniem materiałów naturalnych, które oferuje nam jesienny park lub ogród. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i do wykonania prac wykorzystali kolorowe liście, korę opadłą z drzew, żołędzie, jarzębinę, uschnięte gałązki, jabłuszka i wiele innych darów dostępnych w jesiennych parkach bądź ogrodach. Po przejrzeniu wszystkich prac wyłoniono następujących laureatów:
 I miejsce zajęły Agatka Czeczko, kl. 4C i Helenka Augustowska  kl. 2B
II miejsce Hania Wypych kl. 3C
III miejsce Róża Ross kl. 2C, Nikola Leszczyńska kl. 3C
 Za oryginalne prace przyznano 4 wyróżnienia:
Jaśmina Korzeniewska kl. 5C
Ola Kowalska kl.3A
Lena Lech kl. 3A
Antek Mazurek kl.3C
  Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach, które będą związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.