24 listopada br. z okazji rocznicy Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 3. Myślą przewodnią konkursu były słowa Jana Pawła II – „Kiedy myślę Ojczyzna”.

Zwyciężczyniami zostały uczennice, które rewelacyjnie zaprezentowały przygotowane utwory, a przede wszystkim swoje zdolności recytatorskie. Są to: Zuzia Janczak z klasy 3a oraz Hania Lentowszczyk z klasy 3c. Słuchając recytacji młodych artystek wszyscy uczestnicy przeżywali niesamowite emocje. Były dreszcze, ciarki i łzy – to wszystko, oczywiście z wrażenia i ze wzruszenia. Niespodzianką dla wszystkich uczestników był gość specjalny. Na zaproszenie organizatora konkursu starsza koleżanka z klasy 5c Terenia Świłpa zaprezentowała wiersz, który przyniósł Jej bezapelacyjne zwycięstwo w 2018 roku. Brawo! Gratulujemy zdolnym uczennicom życząc wielu sukcesów artystycznych, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za wkład w przygotowanie dzieci.

      

Zapraszamy uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Najciekawszy stroik jesienny z dynią w roli głównej”. Głównym celem konkursu jest wykonanie pracy wspólnie z rodzicami, by miło i kreatywnie spędzić czas wolny od nauki szkolnej oraz przy użyciu różnorodnego materiału zachęcić do pobudzenia inwencji twórczej dzieci i ich rodziców. A przede wszystkim zapewnić miłą zabawę na jesienne dni i wieczory dla całej rodziny. Wykonane prace należy dostarczyć w dniu 29 listopada (poniedziałek) br. do organizatora konkursu Bogumiły Ananicz lub u Pani Eli – p.woźnej na parterze szkoły od ul. Ściegiennego. Prace prosimy podpisać, tj. podać imię i nazwisko oraz klasę uczestnika. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH ŻYCZĄC MIŁEJ I TWÓRCZEJ ZABAWY.
"Barwy ojczyste"
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel i czerwień. Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste.
Czesław Janczarski

Brak opisu.

„Kiedy myślę – Ojczyzna” (Jan Paweł II)

Z okazji rocznicy święta Dnia Niepodległości zapraszamy uczniów klas 3 do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej. KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 24 LISTOPADA O GODZ. 11.00 W SALI NR 3 (świetlica starszej grupy). Celem konkursu jest: zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe, rozbudzenie emocjonalnych uczuć w stosunku do Ojczyzny, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zapisy wszystkich chętnych recytatorów odbywać się będą do dnia  19  listopada br. u organizatora konkursu p. Bogumiły Ananicz. Ocenie podlegać będzie: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyty, strój).

 W ostatnich dniach został rozstrzygnięty w świetlicy konkurs plastyczny pt. "Jesienny pejzaż z darów natury" . W konkursie uczestniczyły głównie dzieci z  klas III i IV. Uczniowie, przy tworzeniu swoich prac, wykazali się dużą pomysłowością i wykorzystywali do wykonania pejzaży jesienne liście, żołędzie, kasztany, gałązki itp. 
W konkursie  I miejsce ex aequo  otrzymały uczennice :
Blanka Krahel kl. - I A i Basia Januszkiewicz - kl. III A oraz Marianna Marszal - kl. IV A;
II miejsce - Marta Kwiatkowska - kl. III B i Ola Pęcherczyk - kl.III C;
III miejsce - Maja Gros - kl. III B, Karolina Pęcherczyk - kl. III C, Natalia Dąbrowska - l. IV A oraz Emilia Migdał - kl. IV C.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.
 
Brak opisu.