MAJ 2024

MATEUSZ NIEWIADOMSKI

Mateusz Niewiadomski, uczeń kl. 6 w klasie fortepianu p. Hanny Urbańskiej zajął II miejsce w  XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka polska i nie tylko” w Gorzowie Wlkp. (20-21 maja)

KAMIL BUKO

Kamil Buko -kl. 4, uczeń p. Hanny Urbańskiej zdobył wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka polska i nie tylko” w Gorzowie Wlkp. (20-21 maja)

FRANCISZEK NOWAKOWSKI

Franciszek Nowakowski – kl. 1, uczeń p. Hanny Urbańskiej zajął II  miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka polska i nie tylko” (20-21 maja)

ZOFIA NOWAKOWSKA

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2024.

Wyróżnienie na XXVI Kłodzkim Konkursie Pianistycznym (17-18 maja) 

3.miejsce na XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka Polska i nie tylko”  (20-21 maja). 

KWIECIEŃ 2024

MAJA GOLEMA

Maja Golema, uczennica kl. VIII w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła III miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia VIRTUOSO w Toruniu (15-30.04.2024 r.)

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła II miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia VIRTUOSO w Toruniu (15-30.04.2024 r.)

ZOFIA NOWAKOWSKA

Zofia Nowakowska z klasy 4 zajęła 

-2. miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Wiosenne Impresje 3

-1. miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia VIRTUOSO

-1. miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Talenty Muzyczne 2024

MATEUSZ NIEWIADOMSKI

Mateusz Niewiadomski, uczeń VI kl. w klasie fortepianu pani Hanny Urbańskiej zajął:

– I miejsce ( Absolute First Prize) na Musicarte International Online Competition w Tiggiano/Włochy (28.04.2024 r.)

–  I miejsce w grupie trzeciej na II Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Muzyczne 2024” w Poznaniu (27-29.04.2024 r.)                                           

–  III miejsce na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka ilustracyjna i    programowa w świecie dziecka” w Szczecinie (20.04.2024)

KAMIL BUKO

Kamil Buko, uczeń kl. IV w klasie fortepianu pani Hanny Urbańskiej zajął:

–   I miejsce  w grupie II na II Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Muzyczne 2024” w Poznaniu (27-29.04.2024 r.

– II miejsce na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka” w Szczecinie (20.04.2024 r.) 

–  II miejsce w Ortobello International Piano Competition Online (12.04.2024 r.) we  Włoszech

FRANCISZEK NOWAKOWSKI

Franciszek Nowakowski, uczeń kl. I w klasie fortepianu pani Hanny Urbańskiej zajął:

– I miejsce w grupie pierwszej na II Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Muzyczne 2024 w  Poznaniu   (27- 29.04.2024 r.)

 – I miejsce na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka” w Szczecinie (20.04.2024)

 – I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne impresje 3” w Krakowie (25.04.2024r.)

MAJA GOLEMA

Maja Golema, uczennica kl. VIII w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Muzyczne 2024” w Poznaniu (27-29.04.2024 r.)

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła:

– I miejsce w grupie II na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne impresje 3” w Krakowie (25.04.2024 r.)

– II miejsce w grupie III na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka” w Szczecinie (20.04.2024 r.)

MAJA GOLEMA

Maja Golema, uczennica kl. VIII w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła I miejsce w grupie IV na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne impresje 3” w Krakowie (25.04.2024 r.)

WOJCIECH PAJESTKA

Sukcesy uczniów klasy wiolonczeli na VI Międzyregionalnym Konkursie w Gorzowie Wielkopolskim, który odbył się 24 kwietnia 2024.

Wojciech Pajestka z klasy 3c został w swojej kategorii laureatem II miejsca.

HANNA GŁOGOWSKA

Sukcesy uczniów klasy wiolonczeli na VI Międzyregionalnym Konkursie w Gorzowie Wielkopolskim, który odbył się 24 kwietnia 2024.

Hanna Głogowska z klasy 2c otrzymała wyróżnienie I stopnia.

KORNELIA BEDNARSKA

Kornelia Bednarska młoda altowiolistka z klasy drugiej zdobyła I miejsce na IX Międzywojewódzkim Konkursie Skrzypcowym i Altówkowym. Dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia otrzymała także nauczyciel prowadzący Patrycja Dąbrowska. 

Gratulujemy.

Marzec 2024

MATEUSZ NIEWIADOMSKI

Uczeń z klasy fortepianu pani Hanny Urbańskiej otrzymał nagrodę Gold Prize

w międzynarodowym konkursie Colors of Chopin International Piano Competition 2024.

Gratulujemy.

Wspaniałe wieści z klasy oboju Pani Katarzyny Sobeńko.

Oboiści, którzy wzięli udział w Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych Stroikowych KIDDS 2024 w PSM I Stopnia w Szczecinie, ukończyli go z licznymi wyróżnieniami w grupie I:

Jagoda Datta – srebrny dyplom

Róża Ross – srebrny dyplom

Iga Jabłońska – srebrny dyplom, 

Maria Fragstein-Niemsdoff – brązowy dyplom 

A I miejsce zdobyła Zuzia Krajka (w grupie II).

Podczas występów konkursowych przy fortepianie towarzyszyła uczniom niezawodna Estera Bartusiak 

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Gloria Artis w Wiedniu (17.03.2024 r.)

MAJA GOLEMA

Maja Golema, uczennica kl. VIII w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Gloria Artis w Wiedniu (17.03.2024 r.)

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła I miejsce w grupie II na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią (16.03.2024 r.)

LUTY 2024

JAN MOROZ

Uczeń z klasy fagotu p. Edyty Moroz, otrzymał Złoty Fagot na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym – Wadowice 2024.

Gratulujemy.

ANTONI MOROZ

Uczeń z klasy fagotu p. Edyty Moroz, otrzymał Złoty Fagot na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym – Wadowice 2024.

Gratulujemy.

EMILIA ROSSA

Uczennica z klasy fagotu p. Edyty Moroz, otrzymała Złoty Fagot na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym – Wadowice 2024.

Gratulujemy.

KAJETAN JANUSZKIEWICZ

Uczeń z klasy fagotu p. Edyty Moroz, otrzymał Srebrny Fagot na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym – Wadowice 2024.

Gratulujemy.

MARIKA DROZDOWSKA

Uczennica z klasy fagotu p. Edyty Moroz, otrzymała Złoty Fagot na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym – Wadowice 2024. 

Gratulujemy.

HANNA LENTOWSZCZYK

Uczennica 5 klasy fortepianu p. Agnieszki Pisarczyk, zajęła 3.miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie „Dźwiękowe Odkrycia”. 

Gratulujemy.

MATEUSZ NIEWIADOMSKI

Mateusz Niewiadomski z kl. VI  zajął I miejsce w grupie 3 w I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Dżwiękowe odkrycia” w Poznaniu.

Gratulujemy.

KAMIL BUKO

Kamil Buko z kl. IV zajął I miejsce w grupie 2 w I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Dźwiękowe odkrycia” organizowanym przez Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu.

Gratulujemy.

FRANCISZEK NOWAKOWSKI

Franek Nowakowski z kl. I b, uczeń Pani Hanny Urbańskiej zdobył I miejsce w XX International DIGI-FORM-ART Winter Contest , II miejsce w XIV International Contest  „Star Bridge” 2024 oraz I miejsce w grupie 1 w I Ogólnopolskim Konkursie „Dźwiękowe odkrycia” w Poznaniu.

Gratulujemy.

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Dźwiękowe Odkrycia” w Poznaniu

Gratulujemy.

ANTONINA PŁACHTA

Uczennica klasy VI fortepianu pani Agnieszki Pisarczyk zdobyła 2.miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie „Dźwiękowe odkrycia”. 

Gratulujemy.

ZOSIA NOWAKOWSKA 

Uczennica klasy 4 fortepianu pani Agnieszki Pisarczyk zdobyła:  ~II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie „Dźwiękowe Odkrycia” 

~Wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym-Trzciana 2024

~Grand-Prix na XX International DIGI-FORM-ART Winter Contest February 2024 Poland

~I miejsce na VII Intetnational Music Competition Winter Edition

~ II miejsce na XIV International Contest of art STAR BRIDGE ICELAND

GRATULUJEMY! 

Gratulujemy.

STYCZEŃ 2024

KAMIL BUKO

Kamil Buko z klasy fortepianu Hanny Urbańskiej został laureatem III nagrody (Bronze Prize) w  Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym AD LIBITUM – Warszawa 30.01.2024.

Gratulujemy.

ZOFIA NOWAKOWSKA

Zofia Nowakowska, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Agnieszki Pisarczyk zdobyła Wyróżnienie w grupie IV na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (27.01.2024 r.)

Gratulujemy.

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych, uczennica kl. IV w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła II miejsce w grupie IV na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (27.01.2024 r.)

Gratulujemy.

HANNA LENTOWSZCZYK

Hanna Lentowszczyk, uczennica kl. V w klasie fortepianu pani Agnieszki Pisarczyk zdobyła Wyróżnienie w grupie V na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie (27.01.2024 r.)

Gratulujemy.

MATEUSZ NIEWIADOMSKI

Mateusz Niewiadomski (6c)z klasy fortepianu Hanny Urbańskiej zajął II miejsce w grupie 3 na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu, który odbył się w dniach 15-17 stycznia.

Gratulujemy.

MAJA GOLEMA

Maja Golema, uczennica kl. VIII w klasie fortepianu pani Anny Gajewskiej zajęła III miejsce w grupie IV na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu (15-17.01.2024 r.)

Gratulujemy.

HANNA WYPYCH

Hanna Wypych (kl.4c) z klasy fortepianu pani Anny Gajewskiej zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Internetowym Konkursie Muzycznym w Sarajewie

Gratulujemy.

GRUDZIEŃ 2023

ALICJA ISKRA

Alicja Iskra (4b) z klasy altówki p. Magdaleny Dąbrowskiej zdobyła Wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Smyczkowych dla uczniów klas skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu Szkół Muzycznych I i II stopnia ” PIZZICATO” , 08-12.12.2023 Kraków

Gratulujemy.

MATEUSZ NIEWIADOMSKI

Mateusz Niewiadomski, uczeń kl. VI c w klasie fortepianu pani Hanny Urbańskiej został laureatem I nagrody w grupie 3  na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Sfogato Stage” 2023 ( Kraków 28-30 grudnia).

Gratulujemy.

KAMIL BUKO

Kamil Buko kl. IV a, uczeń p. Hanny Urbańskiej został laureatem I nagrody w grupie 2 na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Sfogato” 2023 (Kraków, 28-30 grudnia).

Gratulujemy.

HANNA WYPYCH

15 grudnia 2023 r. na XV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Gdańsku

„Muzyka w wykonaniu najmłodszych OD BAROKU PO WSPÓŁCZESNOŚĆ”

Hanna Wypych z klasy 4, uczennica pani Anny Gajewskiej zajęła II miejsce

Gratulujemy.

MAJA GOLEMA

Maja Golema z klasy VIII, uczennica pani Anny Gajewskiej uzyskała Złotą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym World Classic Music Awards

Gratulujemy.

Zespół Perkusyjny

Zespół Perkusyjny z naszej szkoły „Młodzi i Ambitni” zdobyli złoty dyplom na Zachodniopomorskiej Olimpiadzie Muzyki Kameralnej w Szczecinie. Zespół przygotowała Pani Magdalena Reginia.

Gratulujemy.

SUKCES PIANISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE “ZIMOWE IMPRESJE 3”

II miejsce – Mateusz Niewiadomski – kl. 6, uczeń p. Hanny Urbańskiej

III miejsce Kamil Buko – kl. 4, uczeń p. Hanny Urbańskiej

III miejsce (ex aequo) Zofia Nowakowska kl. 4, uczennica p. Agnieszki Pisarczyk

Gratulujemy.

Listopad 2023

MAJA GOLEMA

30 listopada zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Ad Libitum w Warszawie.

Złotą Nagrodę Piano Junior otrzymała Maja Golema z klasy 8

Gratulujemy.

HANNA WYPYCH

30 listopada zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Ad Libitum w Warszawie.

Srebrną Nagrodę Piano Junior otrzymała Hanna Wypych z klasy 4

Gratulujemy.

SUKCES UCZNIÓW SEKCJI FORTEPIANU

Z wielką radością informujemy, że uczniowie sekcji fortepianu naszej szkoły zostali laureatami na X Regionalnym Konkursie Pianistycznym szkół muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się 25.11.2023 r. w PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.

Nasi laureaci:

Kamil Buko kl. IV, uczeń pani Hanny Urbańskiej – Złoty Dyplom w gr. III

Zofia Nowakowska kl. IV, uczennica pani Agnieszki Pisarczyk – Złoty Dyplom w gr. III

Hanna Wypych kl. IV, uczennica pani Anny Gajewskiej – Złoty Dyplom w gr. III

Mateusz Niewiadomski kl. VI, uczeń pani Hanny Urbańskiej – Złoty Dyplom w gr. V

Antonina Płachta kl. VI, uczennica pani Agnieszki Pisarczyk – Srebrny Dyplom w gr. V

Sukcesy Pianistyczne

Uczennice z klasy p. Agnieszki Pisarczyk zostały laureatkami następujących Konkursów Pianistycznych:

  • International Internet Contest – Star Bridge 2023

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej, Hanna Lentowszczyk z kl.5 zajęła również 1. miejsce, a Antonina Płachta z kl.6 zajęła 2. miejsce.

  • International Internet Contest – Digi -Form-Art 2023

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła 1.miejsce, natomiast Hanna Lentowszczyk z kl.5 i Antonina Płachta z kl.6 otrzymały 2. miejsce.

  • X Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st.

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła 1. miejsce, Antonina Płachta zajęła 2. miejsce.

Gratulujemy sukcesów!”

Hanna Wypych

Hanna Wypych z klasy IV, uczennica pani Anny Gajewskiej zdobyła II miejsce na XV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków, który odbył się 23.11.2023 r. w PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej.

Emilia Erbacher

Emilia Erbacher z klasy skrzypiec Pani Ireny Cebrij-Żywickiej została laureatką I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrzowie Klasyki” w Poznaniu.

Gratulujemy.

Październik

AKORDEONIŚCI

Na IX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Pradze/Czechy Zachodniopomorska Orkiestra Akordeonowa „Szczecin Accordion Band” zdobyła złoto,

Natomiast Igor Kardasz – jest laureatem I miejsca a Kuba Masierowski – Laureatem II miejsca

Ponadto we wrześniu braliśmy udział w XXI Międzynarodowym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie. W ostatnim dniu, na scenie wystąpili wszyscy festiwalowi artyści tworząc ponadpokoleniową orkiestrę złożoną z blisko 90 akordeonistów!

AKORDEONIŚCI

  1. I MIEJSCE -Zespół akordeonowy – VII Zachodniopomorski Festiwal Muzyki Akordeonowej w PSM I st. w Szczecinie – 6.12.2022
  2. II MIEJSCE – Zespół akordeonowy – Zachodniopomorska Olimpiada Zespołów Kameralnych w PSM I st. w Szczecinie – 12.12.2022
  3. I miejsce -Zespół akordeonowy – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy na Ukrainie (12.03.2023 I etap 1-2.04.2023 II etap)
  4. II miejsce -Zespół akordeonowy – V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim 17-18.05.2023
  5. Nagroda specjalna – Zespół akordeonowy – 13. Internationalen Malchower Kirchenpreises – Niemcy – 04.05.2023
  6. I nagroda -Zespół akordeonowy – 46 Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Chorwacji/Pula 22-29.05.2023
  7. I miejsce – Wiktor Wąsowski – VIII Zachodniopomorski Festiwal Muzyki Akordeonowej – PSM I st. Szczecin – 06.06.2023
  8. II miejsce – Jakub Masierowski – VIII Zachodniopomorski Festiwal Muzyki Akordeonowej – PSM I st. Szczecin – 06.06.2023

Wrzesień 2023

ESTERA MICHALAK

Estera Michalak z klasy skrzypiec Pana Roberta Cybulskiego została laureatką 1 miejsca w konkursie muzycznym 14 World Open Music Competition oraz otrzymała 2 nagrodę w lll Konkursie Muzycznym w Brukseli.

Gratulujemy.

  • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Krakowie.
    Z wielką radością informujemy, że w dniach 29-30.04.2022 r. na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „WIOSENNE IMPRESJE” w Krakowie. Hanna Wypych z klasy 2c z klasy fortepianu pani Anna Gajewskiej zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
  • Brawa dla Liliany Aniśko.
    Miło nam poinformować o osiągnięciach muzycznych Liliany Aniśko z klasy 2a, uczennicy klasy skrzypiec Pana Pawła Tarały : II nagroda w gr.1 w I Ogólnopolskim Konkursie „Muzyczny Koryfeusz” oraz wyróżnienie w gr.1 w XV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu.
  • Sukcesy w klasie fagotu – wyróżnienia.
    Z radością informujemy, że podczas Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku nasi fagociści Oliwia Stępień, Jan Moroz oraz Antoni Moroz zdobyli wyróżnienia w swoich grupach wiekowych. Serdecznie gratulujemy młodym muzykom 
  • Sukces trębaczy w Poznaniu.
    Miło nam poinformować o osiągnięciach muzycznych naszych trębaczy w XXIX Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego – 3 miejsce Michał Biedruna gr. III, uczeń pana Dawida Głogowskiego, wyróżnienie – Wiktoria Mrówczyńska gr. I, uczennica pana Tomasza Dąbrowskiego.
  • Kolejny sukces fortepianowy.
    Z przyjemnością informuję   o sukcesie moich uczniów w IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2022. W kategorii -Fortepian solo: Kamil Buko otrzymał III Nagrodę, Mateusz Niewiadomski II Nagrodę. Organizatorem konkursu była Fundacja Life&Art Kraków.
  • Sukces uczniów na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Kolbuszowej.
    W dniach 21-23.05.2022 r. na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne Spotkania Muzyczne” w Kolbuszowej uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces zdobywając tytuły laureatów. Kamil Buko z kl. 2, uczeń pani Hanny Urbańskiej – I miejsce w gr. I. Hanna Wypych z kl. 2, uczennica pani Anny Gajewskiej – II miejsce w gr. I. Sofia Zaika… Czytaj więcej: Sukces uczniów na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Kolbuszowej.