Listopad 2023

MAJA GOLEMA

30 listopada zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Ad Libitum w Warszawie.

Złotą Nagrodę Piano Junior otrzymała Maja Golema z klasy 8

Gratulujemy.

HANNA WYPYCH

30 listopada zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Ad Libitum w Warszawie.

Srebrną Nagrodę Piano Junior otrzymała Hanna Wypych z klasy 4

Gratulujemy.

SUKCES UCZNIÓW SEKCJI FORTEPIANU

Z wielką radością informujemy, że uczniowie sekcji fortepianu naszej szkoły zostali laureatami na X Regionalnym Konkursie Pianistycznym szkół muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się 25.11.2023 r. w PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.

Nasi laureaci:

Kamil Buko kl. IV, uczeń pani Hanny Urbańskiej – Złoty Dyplom w gr. III

Zofia Nowakowska kl. IV, uczennica pani Agnieszki Pisarczyk – Złoty Dyplom w gr. III

Hanna Wypych kl. IV, uczennica pani Anny Gajewskiej – Złoty Dyplom w gr. III

Mateusz Niewiadomski kl. VI, uczeń pani Hanny Urbańskiej – Złoty Dyplom w gr. V

Antonina Płachta kl. VI, uczennica pani Agnieszki Pisarczyk – Srebrny Dyplom w gr. V

Sukcesy Pianistyczne

Uczennice z klasy p. Agnieszki Pisarczyk zostały laureatkami następujących Konkursów Pianistycznych:

 • International Internet Contest – Star Bridge 2023

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej, Hanna Lentowszczyk z kl.5 zajęła również 1. miejsce, a Antonina Płachta z kl.6 zajęła 2. miejsce.

 • International Internet Contest – Digi -Form-Art 2023

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła 1.miejsce, natomiast Hanna Lentowszczyk z kl.5 i Antonina Płachta z kl.6 otrzymały 2. miejsce.

 • X Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st.

Zofia Nowakowska z kl.4 zajęła 1. miejsce, Antonina Płachta zajęła 2. miejsce.

Gratulujemy sukcesów!”

Hanna Wypych

Hanna Wypych z klasy IV, uczennica pani Anny Gajewskiej zdobyła II miejsce na XV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków, który odbył się 23.11.2023 r. w PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej.

Emilia Erbacher

Emilia Erbacher z klasy skrzypiec Pani Ireny Cebrij-Żywickiej została laureatką I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrzowie Klasyki” w Poznaniu.

Gratulujemy.

Październik

AKORDEONIŚCI

Na IX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Pradze/Czechy Zachodniopomorska Orkiestra Akordeonowa „Szczecin Accordion Band” zdobyła złoto,

Natomiast Igor Kardasz – jest laureatem I miejsca a Kuba Masierowski – Laureatem II miejsca

Ponadto we wrześniu braliśmy udział w XXI Międzynarodowym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie. W ostatnim dniu, na scenie wystąpili wszyscy festiwalowi artyści tworząc ponadpokoleniową orkiestrę złożoną z blisko 90 akordeonistów!

AKORDEONIŚCI

 1. I MIEJSCE -Zespół akordeonowy – VII Zachodniopomorski Festiwal Muzyki Akordeonowej w PSM I st. w Szczecinie – 6.12.2022
 2. II MIEJSCE – Zespół akordeonowy – Zachodniopomorska Olimpiada Zespołów Kameralnych w PSM I st. w Szczecinie – 12.12.2022
 3. I miejsce -Zespół akordeonowy – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy na Ukrainie (12.03.2023 I etap 1-2.04.2023 II etap)
 4. II miejsce -Zespół akordeonowy – V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim 17-18.05.2023
 5. Nagroda specjalna – Zespół akordeonowy – 13. Internationalen Malchower Kirchenpreises – Niemcy – 04.05.2023
 6. I nagroda -Zespół akordeonowy – 46 Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Chorwacji/Pula 22-29.05.2023
 7. I miejsce – Wiktor Wąsowski – VIII Zachodniopomorski Festiwal Muzyki Akordeonowej – PSM I st. Szczecin – 06.06.2023
 8. II miejsce – Jakub Masierowski – VIII Zachodniopomorski Festiwal Muzyki Akordeonowej – PSM I st. Szczecin – 06.06.2023

Wrzesień 2023

ESTERA MICHALAK

Estera Michalak z klasy skrzypiec Pana Roberta Cybulskiego została laureatką 1 miejsca w konkursie muzycznym 14 World Open Music Competition oraz otrzymała 2 nagrodę w lll Konkursie Muzycznym w Brukseli.

Gratulujemy.

 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Krakowie.
  Z wielką radością informujemy, że w dniach 29-30.04.2022 r. na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „WIOSENNE IMPRESJE” w Krakowie. Hanna Wypych z klasy 2c z klasy fortepianu pani Anna Gajewskiej zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 • Brawa dla Liliany Aniśko.
  Miło nam poinformować o osiągnięciach muzycznych Liliany Aniśko z klasy 2a, uczennicy klasy skrzypiec Pana Pawła Tarały : II nagroda w gr.1 w I Ogólnopolskim Konkursie „Muzyczny Koryfeusz” oraz wyróżnienie w gr.1 w XV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu.
 • Sukcesy w klasie fagotu – wyróżnienia.
  Z radością informujemy, że podczas Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku nasi fagociści Oliwia Stępień, Jan Moroz oraz Antoni Moroz zdobyli wyróżnienia w swoich grupach wiekowych. Serdecznie gratulujemy młodym muzykom 
 • Sukces trębaczy w Poznaniu.
  Miło nam poinformować o osiągnięciach muzycznych naszych trębaczy w XXIX Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego – 3 miejsce Michał Biedruna gr. III, uczeń pana Dawida Głogowskiego, wyróżnienie – Wiktoria Mrówczyńska gr. I, uczennica pana Tomasza Dąbrowskiego.
 • Kolejny sukces fortepianowy.
  Z przyjemnością informuję   o sukcesie moich uczniów w IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2022. W kategorii -Fortepian solo: Kamil Buko otrzymał III Nagrodę, Mateusz Niewiadomski II Nagrodę. Organizatorem konkursu była Fundacja Life&Art Kraków.
 • Sukces uczniów na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Kolbuszowej.
  W dniach 21-23.05.2022 r. na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne Spotkania Muzyczne” w Kolbuszowej uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces zdobywając tytuły laureatów. Kamil Buko z kl. 2, uczeń pani Hanny Urbańskiej – I miejsce w gr. I. Hanna Wypych z kl. 2, uczennica pani Anny Gajewskiej – II miejsce w gr. I. Sofia Zaika… Czytaj więcej: Sukces uczniów na XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Kolbuszowej.