• Warsztaty gitarowe
  20 maja odbędą się Szkolne Warsztaty Gitarowe prowadzone przez dr Jakuba Kościuszko, w godzinach 8.00-10.30 sala 211 i 11.00-14.00 sala 308b
 • WARSZTATY KONTRABASOWE
  Dnia 22 kwietnia odbyły się warsztaty kontrabasowe prowadzone przez Pana dr Karola Nasiłowskiego, adiunkta Akademii Sztuki w Szczecinie. Podsumowaniem warsztatów był koncert na którym wystąpili : Karol Nasiłowski – kontrabas, Dorota Jaśkiewicz – kontrabas, Dominik Franczuk- fortepian.
 • Koncert Muzyczne Bajkogranie w Filharmonii
  Koncert ” Muzyczne Bajkogranie” za Nami … Bajkogranie okazało się niezapomnianym wydarzeniem, które wypełnione było nie tylko wspaniałą muzyką, ale także ogromną dawką zabawy, uśmiechu i radości. Każdy utwór był jak podróż przez krainę dźwięków, gdzie każda nuta budowała emocje i wywoływała uśmiech, wzruszenie , zachwyt… Słowo DZIĘKUJĘ to za mało … Wielkie brawa i… Czytaj więcej: Koncert Muzyczne Bajkogranie w Filharmonii
 • „Klasa patronacka Pleciugi”
  22 marca klasa 4a wzięła udział w kolejnych warsztatach z cyklu „Klasa patronacka Pleciugi”. Tym razem poznawaliśmy różne rodzaje lalek – pacynki, kukły, jawajki, marionetki – nie mają przed nami tajemnic!
 • WARSZTATY WIOLONCZELOWE
  Intensywna praca w przemiłej atmosferze towarzyszyła wczorajszym Warsztatom Wiolonczelowym ( 25.03.2024) które poprowadził dr hab. Tomasz Szczęsny z Akademii Sztuki w Szczecinie. Udział w warsztatach wzięli wszyscy uczniowie klasy wiolonczeli OSM.
 • Szkolne warsztaty pianistyczne
  19 marca odbędą się Szkolne Warsztaty Pianistyczne „ ŚRODKI WYKONAWCZE W UTWORACH KOMPOZYTORÓW RÓŻNYCH EPOK” prowadzone przez prof. Akademii Muzycznej w Poznaniu dr hab. Macieja Pabicha. Sala kameralna godz. 08.00 – 16.00, sala 304a – godz. 16.15 – 17.00
 • Warsztaty fletowe
  Dnia 13 marca odbyły się warsztaty fletowe, prowadzącą była Pani dr Renata Guzik.
 • II WARSZTATY TRĄBKOWE z dr Aleksandrem Kobusem.
  W ramach Szczecińskiego Festiwalu dla Trębaczy zapraszamy na II Warsztaty Trąbkowe w dniu 15 marca 2024r. godzina 13:00 w auli OSM. Prowadzącym zajęcia będzie dr Aleksander Kobus.
 • WARSZTATY TRĄBKOWE z prof. AM dr hab. Sławomirem Cichorem.
  W ramach Szczecińskiego Festiwalu dla Trębaczy zapraszamy na Warsztaty Trąbkowe w dniu 14 marca 2024r. godzina 13:00 w auli OSM. Prowadzącym zajęcia jest prof. AM dr hab. Sławomir Cichor.
 • Koncert sekcji fortepianu.
  Zapraszamy na Koncert Sekcji Fortepianu, który odbędzie się 14.03.2024 o godzinie 16.30 w sali kameralnej. Prowadzenie koncertu i przygotowanie mgr Sandra Marcinkiewicz Porębska.
 • Warsztaty fletowe z dr hab. Renatą Guzik
  Zapraszamy na warsztaty fletowe, które odbędą się 13 marca 2024  prowadząca – dr hab. Renata Guzik prof. AS z Akademii Sztuki w Szczecinie.
 • Warsztaty puzonowe
  Dnia 7 marca odbyły się warsztaty puzonowe prowadzone przez p. Krzysztofa Wojtyniaka, puzonistę Filharmonii Narodowej , nauczyciela w Zespole Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i wykładowcę w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku.
 • Poczuj się pewnie na scenie
  Warsztat teatralny na którym nasi uczniowie szukali sposobów, jak wyjść na scenę i poczuć się na niej pewnie i swobodnie. Odkrywali swoje własne możliwości sceniczne poprzez zabawy i drobne zadania aktorskie. W swobodnej i pełnej poczucia humoru atmosferze spróbowali odszukać przyjemność z samego faktu prezentowania się przed innymi. Dzięki Pani Marii Dąbrowskiej, aktorce Teatru Współczesnego… Czytaj więcej: Poczuj się pewnie na scenie
 • Warsztaty stroikowe
  W poniedziałek 26 lutego 2024r. odbyły się warsztaty stroikowe w ZPSM z Michałem Szydłowskim. Nasze dzieciaki uczestniczyły i zrobiły sobie stroiki . Zabawa była przednia!!
 • Nazywam, rozpoznaję i akceptuję emocje
  W klasie 1c w pierwszym półroczu roku szk. 2023/2024 przeprowadzona została w trakcie edukacji wczesnoszkolnej innowacja pedagogiczna „Nazywam, rozpoznaję i akceptuję emocje”. Poprzez realizację zaplanowanych zadań, uczniowie będący adresatami innowacji usystematyzowały swoją wiedzę dotyczącą emocji. Wykorzystanie różnorodnych metod oraz form pracy umożliwiło wypracowanie u uczniów właściwych nawyków związanych z rozpoznawaniem, nazywaniem i akceptowaniem emocji, zarówno swoich, jak i osób znajdujących się… Czytaj więcej: Nazywam, rozpoznaję i akceptuję emocje
 • Koncerty dla przedszkolaków
  Serdecznie zapraszamy szczecińskie przedszkola do zapisywania się na Koncerty dla Przedszkolaków. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie w dniach 12,13,14,15 grudnia 2023 oraz 9,10,11,12,30,31 stycznia i 1,2 lutego 2024 w godzinach 10:00,11:00,12:00 organizuje cykl koncertów dla przedszkolaków pod tytułem „Instrumenty muzyczne dla dzieci”. Zapraszamy chętne przedszkola do zgłoszenia się na koncert do dnia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Drogą… Czytaj więcej: Koncerty dla przedszkolaków
 • Wspólne kolędowanie
  We czwartek, 21 grudnia 2023 roku odbyło się wspólne kolędowanie małych i dużych. Piękny koncert kolęd wprowadził nas w ten szczególny czas… Zapraszamy na nasz profil FB.
 • Warsztaty perkusyjne dla zespołu.
  Zespół perkusyjny „Młodzi i Ambitni” miał przyjemność odbyć warsztat pod okiem Filharmonika Dariusza Jagiełło.
 • Kiermasz świąteczny – fotorelacja
  Kiermasz Świąteczny za Nami. Dziękujemy za zaangażowanie, wspólne działania, muzykowanie … Dziękujemy uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu i obsłudze szkoły. W duchu wdzięczności i radości oczekujmy Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nasz profil Fb.
 • Kiermasz świąteczny – 9 grudnia 2023
  Serdecznie zapraszamy na Kiermasz świąteczny, który odbędzie się 9 grudnia 2023 roku w godzinach 10:00-14:00. Czekają na Państwa słodkie, wytrawne stoiska, warsztaty piernikowe i florystyczne, rękodzieła, świąteczna fotobudka i inne niespodzianki. Zapraszamy.
 • Rajd ” Od A do Patronów”
  Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie „Od A do Z Patronów” z panią Mariolą Drozdowską. Organizatorem rajdu był ROS PTTK oraz Oddział Wojskowy Szczecin. Trasa wędrówki przebiegała przez malowniczo położoną leśniczówkę Owczary, Pilchowo i Jasmundzką Strugę. 
 • Warsztaty gitarowe
  Michał Nagy – gitarzysta, kameralista, aranżer, pedagog. Urodził się w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i Konserwatorium Wiedeńskim. Jego nauczycielami byli: Janusz Raczyński, Marcin Zalewski, Ryszard Bałauszko i Heinz Wallisch. Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach. Dwukrotnie był stypendystą Fundacji Kultury. Jest laureatem nagrody Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi”… Czytaj więcej: Warsztaty gitarowe
 • Warsztaty obojowe
  Jesienne warsztaty obojowe ” Rozwiązywanie problemów wykonawczych w początkowej nauce gry na oboju”. Warsztaty odbędą się 20.11.2023 o godzinie 9:00 w sali kameralnej, prowadzone będą przez Pana Piotra Kokosińskiego.
 • Bajkowy koncert w listopadzie
  Serdecznie zapraszamy na Koncert z bohaterem ulubionych bajek i filmów, który odbędzie się 22.11.2023 o godzinie 16:00 w sali kameralnej.
 • Koncert ” Pamięć Małych Bohaterów…”
  Wspaniały Koncert Chóralny ” Pamięć Małych Bohaterów walczących o Niepodległość Ojczyzny” z naszym udziałem. 9 listopada odbył się wyjątkowy koncert na którym Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki, Chór Belcanto z Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. Marka Jasińskiego oraz Chór Dziewczęcy Polka pięknie wyśpiewali pieśni patriotyczne. Dziękujemy za zaproszenie. Fotorelacja na FB
 • Wtorkowe spotkanie z Muzyką…
  Serdecznie zapraszamy w każdy trzeci wtorek miesiąca na KONCERT SZKOLNY – WTORKOWE SPOTKANIE Z MUZYKĄ w sali Kameralnej o godziny 16:30.
 • Warsztaty pianistyczne
  Warsztaty Pianistyczne –  ” Problemy techniczno- interpretacyjne w literaturze fortepianowej różnych epok” zostaną przeprowadzone przez dr Sławomira Wilka w dniu13 listopada 2023 roku w Sali Kameralnej OSM. Warsztaty sfinansowane są z FUNDUSZU MUZYCZNEGO RADY RODZICÓW. Sławomir Wilk, urodzony 1982 roku w Szczecinie, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku (w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala) oraz… Czytaj więcej: Warsztaty pianistyczne
 • Spotkanie Pokoleń w Teatrze Polskim
  Wspaniałe wydarzenie łączące POKOLENIA. Spotkanie Pokoleń w Teatr Polski w Szczecinie za nami. Mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić i spotkać się z osobami, którym zawdzięczamy wolną Polskę, kombatantami, weteranami, pionierami, osobami szczególnie zasłużonymi w pielęgnowaniu polskości i budowaniu tożsamości. „Spotkanie Pokoleń” – fotorelacja na naszym FB.
 • Warsztaty perkusyjne
  Dnia 6 listopada odbędą się w naszej szkole warsztaty perkusyjne z Panem Bernardem Maselim– polskim perkusistą, współtwórcą zespołów „Back in”, „Music Painters”. Warsztaty sfinansowane są z FUNDUSZU MUZYCZNEGO RADY RODZICÓW.
 • Wymiana polsko-niemiecka
  Wymiana niemiecka w toku ” … w piątek uczestniczyliśmy w lekcji chemii i j. angielskiego w szkole katolickiej, z którą wspólnie organizujemy nasz projekt. Następnie wyruszyliśmy do Wolina na warsztaty do skansenu Wikingów. Dzień zakończyliśmy w Trzęsaczu spacerem nad morze. Następny dzień to Muzeum na Klifie i prezentację multimedialną o ruinach kościoła, szybki spacer plażą… Czytaj więcej: Wymiana polsko-niemiecka
 • Jesienny koncert – Muzyczni Odkrywcy w Radio Szczecin
  Muzyczne działania naszych uczniów – Jesienny koncert w Radio Szczecin do audycji „Muzyczni odkrywcy”.
 • Dzień Muzyki – koncertowanie
  Uczennice z klasy 4c przygotowały niezwykły koncert dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 73 w Szczecinie. Atmosfera była niezwykła, wspólnie graliśmy, śpiewaliśmy. Prawdziwe święto muzyki, instrumentów i wspaniałych młodych artystów naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla Hani, Krysi, Blanki, Majki, Martyny, Oli i Karoliny za wspólną trasę koncertową. Dziękujemy Pani Monice Knebie… Czytaj więcej: Dzień Muzyki – koncertowanie
 • Koncert klasy gitary Pana Przemysława Bielca
  Niestety w trochę okrojonym składzie, ale koncert mojej klasy gitary w Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. Marka Jasińskiego się odbył! Z powodzeniem! Dziękuję małym artystom i Rodzicom!
 • Recital naszej absolwentki Zuzanny Sejbuk
  Dnia 13 kwietnia 2022 odbył się recital naszej absolwentki Zuzanny Sejbuk, ( uczennicy Pani Hanny Urbańskiej ). Serdecznie dziękujemy za wspaniałą muzyczną ucztę. 
 • Kaktusiarnia – zielone miejsce w naszej szkole
  Dlaczego kaktusiarnia? To pomysł na to, żeby dzieci miały swoje niezwykłe zielone miejsce w szkole. Mogły obserwować i dbać o te wyjątkowe rośliny ( sukulenty i kserofity) i tworzyć całe ekosystemy pustynne. Nauczą się też tym samym odpowiedzialności za swój zielony zakątek. Kaktusiarnia pozwoli zagospodarować nam pustą do tej pory przestrzeń korytarza, która będzie cały… Czytaj więcej: Kaktusiarnia – zielone miejsce w naszej szkole
 • Laboratoria Przyszłości
  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją ww. inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań, a jej celem jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uczniowie będą mogli… Czytaj więcej: Laboratoria Przyszłości
 • Poloneza czas zacząć – 11 Polonezów na 11 Listopada
  Tanecznym krokiem w Święto Niepodległości to inicjatywa celebrująca niepodległość naszego kraju w wyjątkowy, taneczny, muzyczny sposób. Składa się na nią wiele elementów : cykl koncertów, uroczysty Polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów, wydanie kalendarza. Jej naczelnym celem jest ukazanie Święta Niepodległości nie tylko w kontekście historycznego patriotyzmu, ale także – a raczej przede wszystkim – przedstawienie… Czytaj więcej: Poloneza czas zacząć – 11 Polonezów na 11 Listopada
 • Efektywność energetyczna
  Celem efektywnego wykorzystania energii  jest zmniejszenie ilości energii potrzebnej do dostarczania produktów i usług. Rozwiązania pozwalające zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne: ocieplenie budynków wymiana okien wymiana drzwi zewnętrznych przebudowa systemów grzewczych wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji systemy zarządzania energią wymiana oświetlenia na energooszczędne wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, do ogrzania lub ochłodzenia szkoły zużywa się mniejszą ilość energii,… Czytaj więcej: Efektywność energetyczna
 • Odnawialne źródła energii
  OZE jest to skrót od Odnawialnych Źródeł Energii. Zgodnie z ustawą Prawo energetyczne odnawialne źródła energii są to „źródła wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego, a także z biogazu powstałego w procesach odprowadzania lub oczyszczania ścieków albo rozkładu składowanych szczątek roślinnych i zwierzęcych”. W związku z tym źródłami energii… Czytaj więcej: Odnawialne źródła energii
 • Warsztaty gitarowe – 28 marca 2022
  W dniu 28 marca 2022 (poniedziałek) w godzinach 8.00-14.00 odbędą się Warsztaty Gitarowe z p. Ewą Jabłczyńską i p. Dariuszem Kupińskim, duetem łączącym pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych. Gitarzyści… Czytaj więcej: Warsztaty gitarowe – 28 marca 2022
 • Warsztaty pianistyczne dla klas 4-7
  16 maja odbędą się szkolne WARSZTATY PIANISTYCZNE „PRACA NAD UTWORAMI Z EPOKI BAROKU I KLASYCYZMU” prowadzone przez PROF. DR HAB. BOGUSŁAWA ROTTERMUNDA z AKADEMII SZTUKI w SZCZECINIE. W warsztatach uczestniczyć będą wszyscy uczniowie fortepianu głównego z klas 4-7.
 • Koncerty charytatywne ” Wybieram Pokój, Wspieram Ukrainę”
  W najbliższych dniach w naszej szkole będą odbywały się koncerty charytatywne „Wybieram Pokój, Wspieram Ukrainę”. Podczas koncertów będą zbierane środki i dary dla rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście. Grać będą uczniowie naszej szkoły. A grają przepięknie! Warto posłuchać i przy okazji zrobić coś dobrego. Dodatkowo 17 i 24 marca jako gość specjalny zagra na… Czytaj więcej: Koncerty charytatywne ” Wybieram Pokój, Wspieram Ukrainę”
 • Recital naszej absolwentki Zuzanny Sejbuk
  Dnia 13 kwietnia 2022 odbył się recital naszej absolwentki Zuzanny Sejbuk, ( uczennicy Pani Hanny Urbańskiej ). Serdecznie dziękujemy za wspaniałą muzyczną ucztę.