Warsztaty gitarowe

Michał Nagy – gitarzysta, kameralista, aranżer, pedagog. Urodził się w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i Konserwatorium Wiedeńskim. Jego nauczycielami byli: Janusz Raczyński, Marcin Zalewski, Ryszard Bałauszko i Heinz Wallisch. Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach. Dwukrotnie był stypendystą Fundacji Kultury. Jest laureatem nagrody Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi” i odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Od 1997 roku jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2008 roku jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych i Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie.

W dniach 30 listopada i 1 grudnia w naszej szkole poprowadzi szkolenie dla uczniów i nauczycieli – oprócz lekcji otwartych w planie są dwa moduły warsztatowe “ Zanim zacznę grać” ( dla klas 1-3 i 4-6 ). Zajęcia odbywać się będą w auli naszej szkoły od godzin porannych.

Dziękujemy Radzie Rodziców OSM I st. za sfinansowanie warsztatów.