W szkolnej świetlicy już od wielu dni panuje przedświąteczny nastrój, nasze dzieci z ochotą i radością tworzą przepiękne prace inspirowane Świętami Bożego Narodzenia. Z przyjemnością podajemy wyniki konkursów plastycznych przeprowadzonych dla dzieci ze starszej grupy wiekowej - w świetlicy nr 5.

"Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną "
I miejsce zajęła Ola Sobczak z klasy IV b

Przez ostatnich kilka dni, dzieci z młodszej świetlicy wykonywały w trakcie zajęć świetlicowych kartki bożonarodzeniowe na konkurs. Wszystkie nagrodzone kartki zostały pomysłowo i estetycznie wykonane.

Pan Rafał Zgorzelski jest wieloletnim członkiem najstarszego Szczecińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do, zdobywcą wielu mistrzostw i medali na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Między innymi jest Mistrzem Europy w indywidualnych zawodach Taekwon-do oraz III Mistrzem Świata. Posiada czarny pas, który jest kolorem mistrzów i oznacza wysoki poziom wyszkolenia oraz wiedzy Taekwon-do.
Pan Rafał Zgorzelski z inicjatywy wychowawczyni Bogumiły Ananicz korzystając z zaproszenia, przybliżył uczniom klas pierwszych dyscyplinę sportową, jaką uprawia i odnosi sukcesy.

29 listopada br. w naszej szkole został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny dla klas 1-3 na jesienną dekorację – stroik z dynią w roli głównej. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie i ich rodzice wykazali się bardzo dużą pomysłowością i kreatywnością. 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1 – 3 oraz ich rodziców, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Jesienny stroik z dynią w roli głównej”. Wykonane i opisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć w dniach od 26. XI do 28. XI br. do dyżurki od ul. Jagiellońskiej lub do organizatora konkursu - pani Bogumiły Ananicz (świetlica szkolna sala nr 7). 

W szkolnej świetlicy, 24.10.2018, odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas pierwszych pt. ”Jesienne wierszowanie”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast na podium znaleźli się:
I miejsce: Ewa Szreder
II miejsce: Leon Lewandowski 
III miejsce: Maja Moroz 

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie recytatorskim pt. " Jesienne wierszowanie".
Konkurs odbędzie się w środę, 24 października 2018 r. o godz.10.30, w sali nr 5 ( świetlica).

Piękne, słoneczne lato już za nami - a jesień póki co nas nie rozpieszcza. W związku z tym jury konkursowe, z przyjemnością oceniło i nagrodziło prace plastyczne dzieci na temat " Wspomnienia z wakacji ". Oto zwycięzcy:

Klasy I
I m. - Janina Giełzak
II m. - Maria Jaksina
III m. - Iga Roman - Różynek

Wraz z pierwszym dzwonkiem w roku szkolnym 2018/2019 swoje drzwi otworzyła dla wszystkich uczniów również świetlica szkolna.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 - 18:30.
Informujemy i przypominamy, że:
- rodzice lub opiekunowie corocznie zapisują dziecko wypełniając kartę zgłoszenia, którą pobierają w świetlicy
- dzieci odbierane są ze świetlicy przez rodziców lub osoby do tego upoważnione
- rodzice mogą też na podstawie pisemnego oświadczenia upoważnić starsze dziecko do samodzielnego powrotu do domu.

Wiosna w pełni, a nawet lato, jakby nam jedna pora roku zaginęła. Pozieleniało, magnolie i forsycje cieszą kolorami… W naszej  świetlicy wiosna nie tylko na gazetkach ściennych (jak widać na załączonych fotografiach), ale również w bardzo atrakcyjnym działaniu. 

Zapraszamy do udziału w: Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bukiety, bukieciki” dla uczniów klas 0 – IV szkół podstawowych w Szczecinie.

Wielkanoc to  najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.  Jest świętem ruchomym, co roku przypada w inny dzień marca lub kwietnia. Takie ustalenia poczyniono podczas soboru nicejskiego w 325 r. określając, że Wielkanoc obchodzić  będziemy w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca.

W ubiegłym tygodniu, w świetlicy szkolnej w sali nr 4, odbył się kolejny mini koncert dla klas pierwszych zorganizowany przez Bogumiłę Ananicz . Tym razem dla młodszych kolegów i koleżanek zagrała uczennica klasy 5c - Natalka Krupińska, laureatka wielu konkursów gitarowych.