Miło nam poinformować, że Fundacja Eureka będzie realizatorem przeprowadzonego zdalnie (on-line) zadania publicznego pt. "Zdalne warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych - gazy w przyrodzie i życiu codziennym".

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Tego dnia choć jedną lekcję spędzimy poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczynamy kolejną edycję programu Archi-przygody w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Tym razem Archi-przygoda rusza w klasie 2c , wychowawca Pani Monika Kneba. 

W dniach 29 luty i 18 kwietnia 2020 odbędą się WARSZTATY DLA RODZICÓW w ramach programu ODWAŻNA ÓSEMKA -program profilaktyczny, przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat.
Warsztaty odbywać się będą w Bibliotece Międzywydziałowej US al. Piastów 40b, budynek 3.
Serdecznie zapraszamy:-)

W dniach 20-21.01.2020 w szkole odbędą się spotkania w ramach projektu " ODWAŻNA ÓSEMKA" Projekt skierowany jest dla dzieci z rocznika 2012 i ma na celu przeciwdziałać nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat. Udział w programie jest dobrowolny. Całość projektu finansowana jest ze środków Gminy Miasta Szczecin. Więcej informacji na fb projektu oraz na stronie.

Wymiana polsko-niemiecka z Burger Roland Gymnasium 26 września – 1 października 2019 r. we współpracy i dofinansowaniem z krakowskiego oddziału Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Za nami pierwsza wymiana polsko-niemiecka w roli gospodarza. Przez 6 dni gościliśmy naszych kolegów z Burg pod Magdeburgiem, u których byliśmy w maju. Podobnie jak my u nich, tak i oni u nas, nocowali w naszych domach. Przygotowany program obfitował w wiele wydarzeń. W pierwszy dzień odbyliśmy wspólny spacer do parku Kasprowicza, gdzie podczas konsumcji lodów przełamywaliśmy pierwsze lody po kilkumiesięcznej rozłące :D Na drugi dzień prezentowaliśmy nasze muzyczne talenty podczas skromnego koncertu w szkolnej auli.

Multikulturowy tydzień w OSM . W dniach 16-20 września gościliśmy w szkole wolontariuszy z AIESEC. Tym razem zabawy i konwersacje w języku angielskim prowadziliśmy z Paniami z Turcji.  

Dzieje się, dzieje w naszej szkole a to dopiero początek roku szkolnego. Projekt smyczkowy Szczecin - Schwedt już za Nami.

Przed Nami kolejne fantastyczne wydarzenia. Trzy projekt z Musik und Kunstschule w Schwedt.

- 12 WRZEŚNIA 2019 nasi uczniowie wchodzący w skład  Zachodniopomorskiej Orkiestry Akordeonowej uświetnią swoim występem otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w teatrze Uckermärkische Bühnen Schwedt 

- 16-19 WRZEŚNIA 2019 - Projekt smyczkowy- wspólne warsztaty smyczkowe uczniów OSM I st i Musikschule oraz Koncert podsumowujący pracę dzieci w Sali Kameralnej w Schwedt

- 20 WRZEŚNIA 2019 -Uczeń naszej szkoły Maksymilian Wasilewski wystąpi na uroczystości " 30 Jahre Stadte Partnerschaft Schwedt- Leverkusen" w pałacyku koncertowym  Berlishky Pawilon w Schwedt

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła się druga edycja programu Archi-przygody w klasach 1-3 szkoły podstawowej. 

W miniony weekend Pani Joanna Celencewicz-Dąbkowska uczestniczyła w warsztatach Archi-przygody na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Już niebawem ruszamy z Archi-przygodą w naszej szkole :-) -jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie, która rozpocznie Archi-przygodę.

Nasza szkoła od kwietnia 2017 roku realizuje 2,5 letni projekt „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych” w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Pakiet edukacyjny został opracowany przez ekspertów: dr hab. Małgorzatę Żytko, prof. UW, dr Alinę Kalinowską z UWM w Olsztynie i Ewę Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.