Z wielką radością informujemy, że uczniowie sekcji fortepianu naszej szkoły zostali laureatami na VI Regionalnym Konkursie Pianistycznym Szkół Muzycznych I stopnia Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się 25.01.2019 roku w PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.
Nasi laureaci :
- Sofia Zaika kl. I, uczennica Anny Gajewskiej - I miejsce w grupie I

Maksymilian Wasilewski, uczeń klasy 5b zajął 2 miejsce w Jan Vychytil Cello Competition w Pradze. Gratulujemy wspaniałego sukcesu Maksowi i serdecznie dziękujemy p. Dorocie Kudowskiej-Tarale oraz p. Renacie Wołyńskiej za przygotowanie Maksa do konkursu.

Z radością informujemy, że na III Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym w Wadowicach I miejsce zajął Antoni Moroz! Sukces odniosły również nasze nauczycielki - pani Edyta Moroz, nauczyciel fagotu oraz pani Małgorzata Kieruczenko, akompaniator. Gratulujemy!!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Maja Golema z klasy III fortepianu zdobyła II miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Muzyki Polskiej „Dziecięce Imaginacje”, który odbył się 12.12.2018 r. w PSM I stopnia im. H. Wieniawskiego w Gdańsku. Maja uczy się pod kierunkiem pani Anny Gajewskiej. Gratulujemy sukcesu!

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Jagodzie Bytniewskiej-Judasz, Antoniemu Szuflińskiemu oraz Krzysztofowi Nosalowi, którzy wystąpili w koncercie finałowym zwycięzców konkursu „Edu Virtuoso” wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Ponadto Jagoda Bytniewska-Judasz została nagrodzona nagrodą Jury, a Antoni Szufliński otrzymał nagrodę Publiczności! 

Serdecznie gratulujemy uczennicy - Oliwii Wrzeszcz, która prezentowała naszą szkołę na VI Turnieju Pianistycznym Szkół Muzycznych I st., który odbył się 25 maja 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kolobrzegu. Oliwia zajęła III miejsce w swojej grupie wiekowej. Nauczycielem prowadzącym jest pani Emilia Gabryel, której także gratulujemy sukcesu i życzymy uczennicy dalszego zapału do pracy!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zuzanna Sejbuk - z klasy fortepianu p. Hanny Urbańskiej, została laureatką III nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym "Alla Polacca" w Warszawie. Konkurs odbył się w dniach 25-26 maja 2018 r. Gratulujemy!

Zuzanna Sejbuk, uczennica p. Hanny Urbańskiej, zdobyła I miejsce w swojej grupie wiekowej oraz Nagrodę Specjalną za wykonanie Sonaty Domenica Scarlattiego podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Emmy Altberg. Konkurs odbył się w dniach 15-16 maja w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wielkie gratulacje!

 

Amelia Sapiecha - uczennica Pani Karoliny Michalskiej, zajęła II miejsce w grupie II, na XVI Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Strzelcach Krajeńskich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy  Joanny Wołek, z klasy IV fletu Elżbiety Podleśny-Głowackiej, na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym  we włoskim mieście Cittadella, która 1 maja 2018 r. zdobyła I miejsce z punktacją 100/100.
Serdecznie gratulujemy!

Dnia 09 kwietnia 2018 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Mały flecista”. W imprezie brały udział dzieci z klas od pierwszej do szóstej. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III  (dzieci młodsze) oraz klasy IV-VI (dzieci starsze).