Na takie warsztaty wybrali się uczniowie klasy 3m3 wraz z wychowawczynią, panią Mirellą Kakowską do Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Warsztaty odbyły się w pracowni mikroskopowej z wykorzystaniem mikroskopów stereoskopowych i biologicznych, co dla dzieci było zupełną nowością.

Uczniowie poznali bogaty świat fauny i flory Morza Bałtyckiego. Dowiedzieli się również, że na ekosystem Bałtyku składają się nie tylko ryby, ale także szeroka grupa niezwykłych, fascynujących i potrzebnych zwierząt bezkręgowych, żyjących na dnie morskim i w toni wodnej. Niektóre z żyjątek dzieci mogły obserwować pod mikroskopami. Przekonały się też, że choć nadmorskie muszelki i muszle są to siebie bardzo podobne, to tworzą wiele rodzajów.

Szkolny konkurs Małego Skrzypka i Altowiolisty okiem Pani Małgorzaty Bojarun - mamy naszego ucznia.

Serdecznie dziękujemy za fotorelację. 

Zapraszamy do oglądania! https://goo.gl/photos/uoynFG818YLqhJhk8

Aniela Łapot z klasy 4m2, uczennica Pani Marioli Drozdowskiej została laureatką międzyszkolnego konkursu  "Chrońmy szczecińskie krokusy" organizowanego przez SP-48. Zajęła I miejsce wśród uczniów klas 4-6 na najciekawsze hasło zachęcające do ochrony szczecińskich krokusów.

Hasło Anieli zostało umieszczone na tabliczce wśród krokusów na Jasnych Błoniach. Materiał filmowy Radia Szczecin.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Z okazji obchodów XVI Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie, 20 października w naszej szkole odbył się koncert włoski pt. “VOGLIAMO CANTARE COME VOI! CHCEMY ŚPIEWAĆ TAK JAK WY!”.

Koncert rozpoczął się od wystąpienia Pani dyrektor Katarzyny Dziurdzikowskiej oraz Kierownika Katedry Italianistyki, profesora Angelo Rella.

Następnie uczniowie z klas 3m1 i 3m2 wykonali piosenki rozrywkowe: L’Italiano, Marina, Sette note per cantare, Ciao Siciliano, E la musica va, Abbronzatissima, Viva La Pappa Col Pomodoro. Repertuar został przygotowany iopracowany przez nauczycieli: Klaudynę Kaczmarek, Annę Jasiulewicz, Joannę Celencewicz-Dąbkowską, Małgorzatę Steciuk, Beatę Opokę i Przemysława Bielca.

Koncert zwieńczył występ zespołu wolanego z Włoch, który odwiedził naszą szkołę w składzie: Marilena Gaudio – sopran, Raffaella Montini – sopran, Carlo Monopoli – tenor, Adriana De Serio – fortepian z repertuarem zatytułowanym: Opera, operetka i pieśni neapolitańskie. Goście przeprowadzili warsztaty wokalne dla dzieci, impreza zakończyła się wspólnym wykonaniem pieśni neapolitańskiej zatytułowanej: Funiculì funiculà. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.osm.szczecin.pl/home/galeriazdjec#sigFreeId0a7976326d

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.osm.szczecin.pl/home/galeriazdjec#sigFreeId638e4fb94c
 

 Więcej zdjęć można znaleźć w [GALERII ZDJĘĆ OSM]. Zapraszamy!

 

9 stycznia uczniowie klasy 1c oraz 2d wzięli udział w wycieczce do Radowa Małego by uczestniczyć w warsztatach ręcznego czerpania papieru i pieczenia chleba.

Na pierwszym warsztacie dzieci zostały zapoznane z techniką ręcznego czerpania papieru z pulpy papierowej. Każdy czerpał własny arkusz, a następnie miał możliwość wykonania zimowego obrazka na gotowym papierze.

Podczas drugiego warsztatu „Od ziarenka do bochenka” dzieci poznały różne gatunki zbóż oraz różne rodzaje chlebów, których mogli skosztować. Następnie każdy ugniótł swoje ciasto, z którego mógł wykonać dowolny kształt chlebka.