Drodzy Uczniowie i Rodzice prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami korzystania z biblioteki [ZASADY]

Obraz może zawierać: telefon

Wszelkie pytania prosimy kierować na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie dla uczniów i ich rodziców do udziału w konkursie.
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Szczecinie zaprasza do udziału w konkursie pl. " Nasza rodzinna bajka kamishibai" # zostań w domu. Celem konkursu jest zachęcenie do wspólnej twórczości dzieci i dorosłych pozostających w domu w czasie pandemii poprzez wspólne tworzenie bajek w gronie rodzinnym. Termin przesyłania prac - do 30 maja. Wszelkie informacje nt. konkursu  w załączniku.
 
I jeszcze kilka linków do ciekawych, wartych odwiedzenia stron w Internecie:
1.Przedstawienia teatrzyku kamishibai:
https://www.facebook.com/wydawnictworisprint/videos/544276539571379/
2. Spektakle teatralne dla dzieci:
http://teatrlomza.pl/spektakle-teatralne-online/
3. A może zakładki do książek?
https://www.youtube.com/watch?v=pgPXhLT2Ids
 https://www.youtube.com/watch?v=2ODzf3kQ1Gg

Zapraszamy do skorzystania z wyżej wymienionych propozycji!
Nasza biblioteka szkolna pozyskała nową przestrzeń ekspozycyjną! W piątek 24 stycznia pani dyrektor J. Sapiecha dokonała " otwarcia" magnetycznej ściany przed biblioteką, na której prezentowane będą przeróżne gazetki tematyczne i okolicznościowe, ogłoszenia, zaproszenia i informacje związane z działalnością biblioteki. Znajdzie się też na niej "Kącik recenzenta" dla uczniów klas starszych oraz miejsce na prace plastyczne dla uczniów klas młodszych. Ściana została wykonana dzięki zaangażowaniu finansów i nakładów pracy własnej Przyjaciół naszej szkoły :) Serdecznie im za to dziękujemy! Dziękujemy Pani Barbarze Osiak za pomysł i wytrwałość !
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania – ogłoszenie wyników.
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. We wtorek 29 października o miano Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania rywalizowało dziewięcioro uczniów z klas IV-VI, a w środę 30 października ośmioro uczniów z klas VII-VIII. Byli to zwycięzcy eliminacji klasowych z poszczególnych klas. Wyniki konkursu
 
 
W piątek 25 października uczniowie z klas II i III spędzili pełen atrakcji "Wieczór w bibliotece".
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tańcem i zabawą przy porywającej muzyce - a następnie kolejne grupy dzieci odwiedzały przygotowane dla nich "kąciki tematyczne". 

Z wielką przyjemnością informujemy, że wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali już włączeni do szerokiego grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas lekcji bibliotecznych: poznali bibliotekę i jej zbiory oraz zasady korzystania i właściwego zachowania się w bibliotece; złożyli uroczyste przyrzeczenie i wyrazili chęci zostania przyjacielem książek; dokonali pierwszego wypożyczenia lektury.