baner22 baner3 baner4

W dniach od 12 do 21 września 2018, w naszej szkole miała miejsce wymiana międzykulturowa, w której uczestniczyli studenci z Algierii, Sri Lanki, Indii i Ghany. Celem projektu było zapoznanie uczniów z odmiennością innych kultur, religii i codziennego życia w innym kraju. Oczywiście poszerzanie horyzontu dzieci odbywało się przy użyciu języka angielskiego. 

To co zdumiało nauczycieli to olbrzymia empatia i tolerancja naszych uczniów. Dzieci wykazały się poszanowaniem i respektowaniem odmienności. "Jesteśmy pod wielkim wrażeniem naszej młodzieży, która nie ogranicza przyjaźni do płytkiego dawania lajków, lecz w chwili potrzeby potrafi zmobilizować się i wykazać się empatią w stosunku do człowieka, który tego potrzebuje." - powiedziała nauczycielka języka angielskiego Joanna Darska, koordynatorka projektu.